Açlık Oyunları: Mockingjay – Alaycıkuş (Part1) izle

  IMDB Puanı
:
Çok yakında
  Vizyon Tarihi
:
21 Kasım 2014
  Tür
:
Aksiyon , Dram , Macera
  Süre
:
Belli Değil
  Dil
:
Türkçe Dublaj
  Oyuncular
:
John Cusack , Jennifer Lawrence , Josh Hutcherson , Robert Knepper , Julianne Moore
  Yönetmen
:
Francis Lawrence
  Etiketler
:
, , , ,

Açlık Oyunları (The Hunger Game), 2008’de Amerikalı yazar Suzanne Collins tarafından  yazılan bir gençlik romanı olup 2012’de sinemaya uyarlandı. Kitap, toplam 3 ciltten oluşmaktadır.

İlk filmde halk, gelişmiş bir şehir olan Capitol tarafından yönetilmektedir. Açlık Oyunları, her yıl 12 mıntıkadan 12-18 yaşları arasında gençlerin katıldığı ve tek kişi kalana kadar savaştığı bir televizyon programını anlatmaktadır.

23 Mart 2012’de gösterime giren ilk filmin yönetmeni Garry Rose yönetmiştir. Başrollerini Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth ve Woody Harrelson’ın paylaştığı film IMDB’ de 7.3 puan almış olup birçok ödül almıştır.

Golden Trailers Awards(Altın Fragman Ödülleri) ‘da 12 ödül ve MTV Movie Awards(MTV Film Ödülleri)’ da 9 ödül alan filmin devamının ne zaman geleceği merak konusuydu.

Kitabın fanlarınıdan sonra, senaryoya dökülüp beyaz perdeye çıkmasından sonra Açlık Oyunları ününe ün kattı. Serüvenin üçüncü kısmı Açlık Oyunları:Alaycı Kuş (The Hunger Game: Mockingjay) filmi 2 bölümde çekilecek.

İzleyicilerin merakla beklediği film, 21 Kasım 2014’te vizyonlarda olacak. Peki filmde izleyenleri ne bekliyor?

Katniss Everdeen,12. bölgede olan evinin tamamen yıkıldığını öğrenince neler olup bittiğini öğrenmek için oraya döner. Geri döndüğünde karşılaştığı manzara ise tüyler ürperticidir. Kazananlar ın evi dışında herşey harabeye dönmüştür. İnsanlar artık yeraltına yaşamaya başlamışlar ve hükümetin ölümcül politikasına karşı hayatta kalma mücadelesi vermektelerdir. Nükleer silahların da dail olduğu bu hayatta kalma savaşında bir isyan bayrağı dalgalanmaya başlar ve halk bunun lideri olarak Katniss’i görmektedir. Fakat Katniss bunu kabullenmek istemez çünkü Petee’nin hayatı tehlikededir.

Büyük bir ilgiyle karşılanan Suzanne Collins imzalı filmin üçüncü serisini, ikinci filmi de yönetmiş olan Francis Lawrence üstleniyor. Bu filmde de başrolleri Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson paylaşıyor.


Film Hakında Yorumlar
3 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

  1. seren 13 Mayıs 2014 - 17:02

    üç kitabı da bitirdim. 3.kitabının filminin ilk bölümünün çıkmasını heyecanla bekliyorum. şimdilik fragmanı çıksa bile yeter. çok güzel bir film izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim harikaa

  2. ayşenur 03 Haziran 2014 - 16:26

    kitabını okumadım ama okumaya çalışacağım ilk 2 filmini izledim ve bayıldım AÇLIK OYUNLARının artık hastası ve bağımlısıyım ALAYCI KUŞ filmini de 4 gözle bekliyorum

  3. sarif 18 Ekim 2014 - 18:10

    harika super amma qiz yaltajlik eleyir cunki bilmirsen hansi oglani sevir birini sevse iyi olur yoxsa bizde buna pis baxirlar 2sin idre edir biri bes elemir

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat