Balinanın Sırtında FULL HD Türkçe Dublaj izle

Balinanin-Sirtinda-whale-rider-full-hd-turkce-dublaj-izle
Whangara kabilesinin enteresan bir inanışı vardır. Yeni Zelanda’nın Doğu yakasında konuşlanan Whangara kabilesi, soylarının binlerce yıl önce o topraklara bir balinanın sırtında geldiğine dair güçlü bir inanca sahiptir. Bu atalarının adı Paikea’dır. Bu inanışa göre kabilenin geleneklerinde işleyen töre şu şekildedir: Kabileye şef olarak seçilen kişiler ailenin ilk doğan erkek çocukları olmak zorundadır ve bu kabilede yaşayan 11 yaşındaki “kız çocuğu” Pai’nin ise gözü şefliktedir. Pai’nin bilge Büyükbabası Koro, kabilenin müstakbel başkanını tayin edecek olan mercidir. Lider olmak isteyen küçük kız Pai, bu uğurda ne gerekirse yapmaya kararlıdır. Dünyada her şeyden çok sevdiği büyükbabasına karşı gelecek bile olsa… Yeni Zelanda’nın kültürüne dair çok içten, samimi bir hikaye anlatan Whale Rider, küçük oyuncusu Keisha Castle-Hughes’a da ‘en iyi kadın oyuncu’ dalında Oscar adaylığı getirmişti.

Whale Rider, gelenekler arasında sıkışmış bir kültürde, genç bir kızın geçmişine meydan okumasını ve gelecek için bir umut ışığı yakmasını anlatan dokunaklı bir film. Kabile şefi Koro’nun erkek ikizleri ölünce, Koro, kızı Pai’yi geleceğin lideri olarak görmek istemez. Pai olgunlaştıkça, Koro, kabile için bu talihsiz durumun kızının doğumuyla başladığına dair kendini ikna eder ve kabilesindeki insanlara, oğullarını kendisine getirmesi ve yeni liderlerini bu çocukların içinden seçeceğine dair bir çağrı yapar. Pai, Koro’yu çok sevmektedir; ancak bu yüzyıllardan beri süregelmiş geleneğe bir son vermek için onun karşısında durması gerekmektedir.

IMDB Puanı: 7.6
Yapımı : 2002 – Almanya , Yeni Zelanda
Tür : Aile , Dram
Süre: 97 Dak.
Yönetmen : Niki Caro
Oyuncular : Cliff Curtis , Keisha Castle-Hughes , Leon Narbey , Rachael House , Grant Roa

Türkçe Dublaj izle

Türkçe Dublaj izle

Film Hakında Yorumlar
6 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. uykusuz 18 Haziran 2013 - 20:11

  harika çok güzel bir film.teşekkürler.
  Böylesine saf tertemiz çıkarsız,gıllıgışsız bir
  inanca
  1 saniye bile sahip olabilmek,için her şeyimi canım da dahil hiç duraksamadan verirdim.

 2. gül 20 Haziran 2013 - 1:01

  çok güzel oskar adaylığını haketmiş küçük kız kesinlikle izleyin

 3. dumdum 20 Haziran 2013 - 3:22

  gayet güzel.aılece ızlenecek harıka bır fılm

 4. adoresss 23 Haziran 2013 - 13:10

  hep ilk çocugumun kız olmasını isterdim..şimdi daha cok istiyorum..allah insallah nasip eder..böyle bir kız cocugum olsun sacının teline zarar gelse dünyayı yakarımmmm

 5. pembepastel 03 Şubat 2014 - 0:07

  Mutlaka izleyin. Seveceksiniz.

 6. pembepastel 03 Şubat 2014 - 0:08

  çok beğendim

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazın
kapat