Çin Seddi – The Great Wall 1080p izle

  IMDB Puanı
:
6.3
  Vizyon Tarihi
:
2016 - Çin - abd
  Tür
:
Dram , Gizem , Tarih
  Süre
:
104 Dak.
  Dil
:
Türkçe Altyazılı
  Oyuncular
:
Matt Damon , Willem Dafoe , Andy Lau , Pedro Pascal , Eddie Peng
  Yönetmen
:
Yimou Zhang
  Etiketler
:
, , , , , , , ,

The Great Wall – Çin Seddi – 2016

2016 ABD ve Çin ortak yapımı bu fantastik filmin yönetmen koltuğunda Yimou Zhang oturuyor. Ki kendisini Parlayan Hançerler ve Altın Çiçeğin Laneti gibi filmlerden hatırlayacaksınız.

Filmin başrolünde Matt Damon ve Willem Dafoe yer alıyorlar. Adından da anlaşılabileceği muhteşem Çin Seddi’nde geçen filmin konusu kısaca şöyle: Siyah zırh arayan Avrupalı paralı askerkerden oluşan bir grup Çin Seddi’ni savunmak için yaratıklardan oluşan bir orduya katılıyorlar. Matt Damon da bu yaratıklara katılan askerlerden birini canlandırıyor.

The Great Wall – Çin Seddi – 2016 HD Film İzle

Film, şu sözlerle başlar: “Çin Seddi’nin bilinen tarihi gerçeklerine karşı bir de efsaneleri vardır. Bu film o efsanelerden birini anlatıyor”. Tarih kitaplarında hep “Çin Seddi, ülkenin sınırlarını Moğol ve Türk boylarının saldırısına karşı savunmak için yapıldı” diye okuduk oysa. Çinlilerin tanrılar tarafından Orta Krallık’taki zulümlerinden dolayı imparatoru cezalandırması için gönderildiğine inandıkları Taotieler bu sebeple 60 yılda bir Kuzey Çin’e saldırıyorlar. İşte bize filmde anlatılacak olan Çin inancı ve Çin Seddi bu inanca göre 60 yılda geri gelerek insanları yiyen ve kraliçelerine hizmet eden korkunç “Taotie”ler nedeniyle inşa edildi. Bu yaratıkları engelemek için Çin Seddi’nde yaşayan askerler bu defa beklediklerinden erken bir saldırıyla karşılaşırlar. Daha etkili savaşabilmek için beş gruba bölünürler: akrobasi uzmanları Turna Bölüğü, yakın dövüş uzmanları Ayı Bölüğü, okçu uzmanları Kartal Bölüğü, kuşatma ve onarım uzmanları Kaplan Bölüğü ve atlı süvarilerden oluşan Geyik Bölüğü. Yaratıkların kraliçesi uçan askerlerini çağırana kadar her iki taraf da ağır kayıplar verir. Askerler Taotileri Çin Seddi’nden uzaklaştırabilecekler mi göreceğiz..

The Great Wall – Çin Seddi – 2016 HD Film İzle. Bu filmi evinizin konforunda sitemizden HD film kalitesiyle izleyebilirsiniz. İyi seyirler!


Film Hakında Yorumlar
3 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

  1. Haldun 30 Mart 2017 - 0:04

    Kesinlikle izlenir güzel film..

  2. ekrem 14 Nisan 2017 - 20:25

    izlediğim en efsane filimdi

  3. furkan 08 Haziran 2017 - 18:41

    filimler türkçe dublaj diyor girince türkçe dublaj deil hayal kırıklığı

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazın
kapat