Darbareye Elly ( About Elly ) – Elly Hakkında İzle

about-ally-izle
Darbareye Elly izle  About Elly izle  Elly Hakkında izle Ahmad, Almanya’da yıllar boyu yaşadıktan sonra, İran’ı ziyaret etmeye karar verir. Üniversiteden eski arkadaşları, Ahmad’ın gelişi onuruna Hazar Gölü kıyısında hep birlikte üç gün geçirecekleri bir tatil planlarlar. Bu tatili düzenlemek, gruptaki kadınlardan birinin, neşeli Sepideh’ın sorumluluğundadır. Sepideh, gruptaki arkadaşlarının haberi olmaksızın, kızının anaokulu öğretmeni Elly’yi de davet eder. Almanya’da yaptığı mutsuz evlilikten henüz kurtulmuş olan Ahmad, İranlı bir kadınla bir yuva kurmak istemektedir. Bunu bilen arkadaş grubu, Sepideh’in Elly’yi niçin davet ettiğini yavaş yavaş anlarlar. Tatilin ikinci gününde, her şey iyi gidiyor gibi gözükürken bir olay neticesinde Elly ortadan kaybolur.

IMDB : 8.0
Tür: Dram, Gizem
Yapım: 2009 – İran
Yönetmen : Asghar Farhadi
Oyuncular: Golshifteh Farahani, Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti

Tekpart

FİLMİ İZLE

Film Hakında Yorumlar
4 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. cenker79 13 Şubat 2013 - 21:26

  iranlıların bir kaç filmini izledim imdb puanları çok yüksekti fakat filmlerin sonu hem saçma bitiyordu hemde imdb puanı kanımca gerçeği yansıtmıyordu..o yüzden seyreden birileri güzelce açıklayıcı bir yorum atarsa sevinirim..

 2. Coşkun BABA 13 Şubat 2013 - 23:13

  8 Puan nasıl verilmiş.Şaştıımm.Yoksa hiç izlemezdiimm….

 3. Bozkurt27 14 Şubat 2013 - 4:43

  Bazi insanlar ülkelerini bilerek 25 yil geriye atarsa halkinda bu imkanlarda anca bu kadar olanaklari vardir bazi ülkeler serbest olduklari halde boktan filmler ceviriyorlar,sözüm meclisten disari,Kimseye hakaret etmek degil

 4. Abdallah 26 Şubat 2013 - 21:05

  çok etkileyici film. 2 saat nasıl geçtiğini anlamadım.oyuncular harika.aslında olay basit.kayıp bir bayan.ancak gizem merak endişe zamanla korkuya dönüşüyo. çok içten doğal ve gerçekçiydi. izleyin derim. pişman olmicaksınız. 8.0 imdb bence eder. hiç yapmacıklık saçmalık ve değa üstü veya dışı bişey yok. sanki herşey gerçek. yönetmenlik başarısı var.. saygılar..

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat