Davaro İzle

davaro-izle
Davaro izle Almanya’ya çalışmaya giden Memo, istediği parayı kazanıp köyüne döner ve sözlüsü Cano’yla evlenmek ister. Memolar’ın kan davalı oldukları Sülo da hapisten çıkarak karısı Ayşo’nun yanına gelir. Bunu duyan Hamo, düğünü durdurur ve oğlu Memo’nun, Sülo’yu öldürmesini ister. Ancak, Memo buna pek yanaşmaz. Öldürüleceğini anlayan Sülo, Memo’ya bir teklifte bulunur. Memo’nun kendisini öldürmemesi durumunda köyden uzaklaşacağını söyler. Evlenmek için başka çaresi kalmayan Memo, Sülo’nun planını kabul eder ve köy meydanında Sülo’yu yalandan vurur. Köy halkı da bu numaraya inanır.Daha sonra dağdaki bir eşkıyanın yanında tekrar karşılaşan Memo ve Sülo yine birbirine düşer. Eşkıyanın altınlarını gören Sülo’nun iştahı kabarır ve şehirde kalmaktan vazgeçer.

IMDB Puanı: 7.9
Yapım: 1981 – Türkiye
Tür: Komedi, Macera, Dram
Süre: 94 dakika
Yönetmen: Kartal Tibet
Oyuncular: Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, İhsan Yüce
Senaryo: Yavuz Turgul

Tekpart

Film Hakında Yorumlar
4 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. nuri 30 Aralık 2012 - 2:58

  allah rahmet eylesin kemel sunal gelmiş geçmiş en iyi komedi film çeviren insandır çook şahane film ve filmleri çok güzel ve çok özeldirrr hayranı olmuşum bütün filmlerini defalarca izlemişim hiç bıkmıyorum usanmıyorum hepsi birbirinden mükemmel

 2. nuri 30 Aralık 2012 - 3:00

  çook beğendim

 3. murat 30 Aralık 2012 - 12:08

  sansürsüz Kemal Sunal flımlerin devamını beklıyoruz.

 4. Nihat 01 Ocak 2013 - 3:05

  Admin arkadaşın emeklerine sağlık. Rahmetli ise adam gibi adamdı ruhu şad olsun. Film zaten yoruma gerek olmayan bir eser.

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat