Der Baader Meinhof Komplex – Bir Terör Filmi İzle


Andreas Baader, Ulrike Meinhof ve Gudrun Ensslin’in başı çektiği Kızıl Ordu Fraksiyonu bombalama ve adam kaçırma eylemleriyle 70’lerin Almanya’sında adeta terör estirmektedir. Der Baader Meinhof Komplex Kendilerini terörist olarak görmeyen, gerilla hatta devrimci olarak tanımlayan ve daha iyi bir toplum için savaştığına inanan grup, kanlı eylemleriyle kendi insanlıklarını da kaybetmektedir. Bir Terör Filmi Onları en iyi anlayan kişi, peşlerindeki Alman polisinin başı Horst Herold’dır. Herold; Baader, Meinhof ve Ensslin’i yakalamayı başarsa bile bunun buzdağının görünen taraf olduğunu bilir.

IMDB Puanı: 7.3
Yapım: 2008 – Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya
Tür: Aksiyon, Biyografi, Suç
Süre: 150 dakika
Yönetmen: Uli Edel
Oyuncular :Moritz Bleibtreu, Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Johanna Wokalek, Martina Gedeck
Senaryo: Bernd Eichinger

Türkçe Dublaj

Altyazılı

Tekpart

Film Hakında Yorumlar
2 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

  1. oktay 08 Aralık 2012 - 23:30

    şimdiye kadar–50 ölü adam ve kurt[el babo] filmlerinden sonra izlediğim çok güzel bir terör filmi ellerine sağlık admin böyle filmlerin devamını bekliyoruz

  2. ring 18 Haziran 2013 - 10:31

    Düşünmemizi, sorgulamamızı yasaklayan sisteme karşı biraz olsun gözlerimiz açılmalı.Özgürlüğümüz için…her ne kadar film objektif olmasa da güzeldi.Raf üyeleri vicdanını insanlığını kaybetmemiştir.Vicdan ve insan sevgisi yüzünden başlamış zaten.Amaç insanları korumakken, çaresizlik ve olayların bir anda çığrından çıkması yüzünden bazı şeyler amaç dışına çıkmış.Ayrıca intihar değil almanlar bunu kabul etmiyor ama filminde bunu dayatıyorlar izleyiciye.Bu dayatma bile verdikleri mücadelenin bi kanıtı olsa gerek…Yine de kahramanca yaşamış bu insanları izlemek çok güzeldi.

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazın



kapat