Duma İzle

duma-izle
Duma izle “ Bazı dostluklar diğerlerinden daha vahşidir. ” Eğer heyecanlı bir aile macerası arıyorsanız, doğru adrestesiniz: siz bu cümleleri okuyana kadar bir çıta 0 kilometreden 60 kilometre hıza ulaştı bile. Usta yönetmen Carroll Ballard (The Black Stallion, Fly Away Home), 12 yaşındaki Xan’in (Alexander Michaletos), kendisinin büyüttüğü çitayı özgürlüğüne kavuşturmak için ait olduğu vahşi doğaya geri götürmesinin heyecanlı hikâyesini anlatıyor. Duma izle

Imdb: 7.1
Yapımı : 2005 – ABD
Tür : Macera , Dram , Aile
Süre: 100 Dak.
Yönetmen : Carroll Ballard
Oyuncular : Eamonn Walker , Hope Davis , Alex Michaeletos , Jennifer Steyn , Mary Makhatho

Tekpart

Tekpart

Tekpart

Film Hakında Yorumlar
19 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. deniz 26 Mayıs 2013 - 13:37

  Başroldeki küçük çocuk çok sevimsiz.Öyle sevimsiz ve büyümüşde küçülmüş bir hali varki sinir oluyor insan.Ancak puma şaşı şaşı öyle sevimli bakıyor ki açığı kapatıyor. Pumaya aşırı bir misyon, kahramanlık yüklenmemiş diğer hayvanlı filmler gibi. O yüzden oldukça gerçekçi buldum filmi. Bitirken de 2 damla gözyaşı oldu illaki. Ailecek izlenecek güzel bir film. Teşekkürler

 2. orhan gündüz 26 Mayıs 2013 - 14:10

  Teşekkürü Borç Bilirim,
  Emeğinize Sağlık…

 3. adamo70 26 Mayıs 2013 - 17:29

  sevgili deniz filmdeki hayvan puma değil,çita…Film güzel tavsiye ederim…

 4. doktor 26 Mayıs 2013 - 20:59

  adamo70 kardeşim flimin ismi zaten puma deil ki cita yazsınn flimin ismi duma o kadar :))

 5. Zafer 27 Mayıs 2013 - 6:38

  yavaş ve sakin. dinlendirici bir film.

 6. deniz 28 Mayıs 2013 - 14:49

  filmin ismi duma ymış, puma yazmışım, ama sizi epey etkilemiş olmalı bu hatam ki düzeltmek için yazmışsınız. pumayı da çitayı da aslanı da ayırabilirim, merak etmeyin. Bende size bir yorum yazma tavsiyesinde bulunayım. Film güzel tavsiye ederim yazılmaz. Bunu okuyan sizi tanıyor mu da hımm bak tavsiye etmiş izleyeyim desin. Yorum benim yazdığım gibi bilgilendirici yazılır. Veyahut da yazılmaz:)

 7. İZLEYİCİ 29 Mayıs 2013 - 12:14

  Öncelikle site yönetimine emeğinize sağlık demek istiyorum.
  FİLM HAKKINDA:
  İMDB 7 puanı, bence iyi bir puan. Belgesel tadında, bir insan ve hayvan arasındaki bağın çok güzel bir biçimde işlenildiği bir film.
  DENİZ HAKKINDA:
  Sevgili Deniz; eleştirmeyi bilmek kadar,eleştirilmeyi de bilmek gerekir. Tavsiye etme yetkisi, sadece tanıdıklara mı ait ? Herkes film hakkında yorum yapabilir. Konunun uzmanı olsun veya olmasın, fikrini beyan edebilir. ” Tavsiye ederim ” demek olumlu bir yorumdur. Bu arada madem ki Çıtayla Aslanı ayırabiliyorsun niye Puma yazdın o halde?

 8. Başka bir İZLEYİCİ 30 Mayıs 2013 - 21:17

  İZLEYİCİ kardeşim madem pumayı bile yazamadığını ima ediyorsun neden muhatap alıyorsun. Ben de seni eleştiriyorum.

 9. ahmet 31 Mayıs 2013 - 19:53

  Deniz hanım sonuna kadar haklı olduğu için, dumayı puma yazmış olmasına takmış olmalısınız. Bende sinirleniyorum. ‘Film güzel tavsiye ederim’ yazılmasına. Sen kimsin de neye göre tavsiye ediyorsun. Dumasına pumasına takacağınıza nasıl güzel yorum yazılır bunu öğrenin yazdıklarından. Saygılar Deniz Hanım. Bu güzel film için teşekkürler admin.

 10. izleyici 02 Haziran 2013 - 4:41

  filmden çok yorumlar dikkatimi çekti.. filmi izleyen biri daha sonra neden yorum yazar ? filmi izlemeyi düşünenlere “iyi yada kötü bir film” diye yol göstersin diye biliyorum.. yorumlara bakarak film hakkında “izlemeli miyim yada izlememeli miyim” diye fikir yürüten sadece ben miyim diye düşündüm yorumları okurken.. birisi demiş ki “Film güzel tavsiye ederim yazılmaz. Bunu okuyan sizi tanıyor mu da hımm bak tavsiye etmiş izleyeyim desin” bu yoruma baya güldüm.. ne yani şimdi yorum yazanlar tanıdığım değilse kaale almayacak mıyım ben.. ha bir de şu var zaten filmin konusunun özeti adminler tarafından paylaşılıyor.. yorum diye filmin senaryosunu yazmak neden ? çıkartın atın şu içinizde ki Atilla Dorsay’ları artık yaw :)) admin kardeşim eline sağlık.. teşekkürler paylaşım için..

 11. ahmet 02 Haziran 2013 - 12:19

  kardeş orda espri yapılmamış, okuyucu senin filmin nesini tavsiye ettiğini merak eder anlamında söylenmiş.Filmin seni neresi etkiledi, neresi hoşuna gitti türünden. Yorum yapan senaryoyu özetlesin de dememiş. Espri anlayışın ve film zevkinin gelişeceği günler dilerim.

 12. İZLEYİCİ 02 Haziran 2013 - 12:37

  yoook arkadaşım yoook öyle tavsiye ederim demek için ülke çapında ve ya dünya çapında tanınman lazım yoksa kimse ciddiye almaz böyle bir zihniyete sahip sözde yorumcular bizlere nasıl yorum yazılır tavsiyesi veriyorlar ”sen kimsin ki … ” diye konuşan Ahmet de bu ” elit” kesimin içinde.

 13. ahmet 02 Haziran 2013 - 13:47

  evet elitim. okuduğumu,izlediğimi anlatma ve ifade edebilme kapasitem var.Okuduğumu doğru algılama kapasitem de var şükür.RABBİM malum herkese vermiyor:) Bu site de elit bir site. Birçok elit seyircisi ve yorumcusu da var.”Elit” kötü bir kelime değil. Sen de olmaya çalış istersen.

 14. :)) 02 Haziran 2013 - 15:14

  nedense duma ya puma diyenle sözde elit kişi aynı kişi gibi geldi bana :))
  her neyse film seyredilir düzeyde bir film
  yorumu okuyan arkadaşlar beni tanımıyorsunuz ama yine de tavsiye edebilirim filmi :))))

 15. ahmet 03 Haziran 2013 - 15:06

  Acaba o aynı kişi sen olmayasın. Çünkü aynı tarz yazıların ve okuduğunu anlama kapasiteni yorumlarından anlayabiliyorum.Buraya yazmadaki özgüvenine altyapı sağlayacak kültürel donanımıda edinsen iyi olur kaanaatindeyim.Ki hiçbir seferinde adını bile yazmamışsın. Hala’ ünlü kişi değilim, beni tanımıyosunuz ama tavsiye ediyorum’ yazman beni oldukça şaşırtıyor. Oysa gayet açık ve net ifade ettim. Sana daha anlayacağın dilde ifade etmem oldukça zor. Kafandakini anlamakta direniyorsun. Şurdaki yorum yazma ve karşılıklı fikir çatışması yapma işi daha elit olsaydı diye dilerdim ama sayende keyfi hiç yok.(Bak gene elit yazdım sen seversin bu kelimeyi diye:))

 16. İZLEYİCİ 04 Haziran 2013 - 14:41

  Demek ki sen öyle yapıyorsun farklı nicklerle yorum yazıyorsun ! herkesi kendin gibi bilme ahmet ” elit ” sin ama hangi konuda onu idrak etmeye çalış bence.

  tavsiye diyorum = olumlu bir yorumdur
  berbat bir film = olumsuz bir yorumdur
  idare eder = nötr bir yorumdur
  zaman kaybı = olumsuz bir yorumdur

  bunun gibi daha tek kelimelik çok şeyler yazılabilir çoğunluğa bakarak kısaca olumlu veya olumsuz sayısına göre kısa zamanda değerlendirme yapılabilinir

  son bir şey ” elit ahmet ” İZLEYİCİ nicki ile yazılı sadece bu ve bundan önceki 29 Mayıs 2013, 12:14 ile 02 Haziran 2013, 12:37
  tarihli yorumlar bana ait diğerleri benim gibi düşünen başka arkadaşa ait, yani beni haklı bulan da var
  tekrar ediyorum tavsiye ediyorum demek için illa ki tanınmış biri olmamıza gerek yok bunu en sade birey de söyleyebilir bunu senin anlayacağını umduğum bir açıklıkta yazmaya çalıştım ama ” elit” ahmet

 17. ahmet 05 Haziran 2013 - 19:41

  2 gün sonra vermişsin cevabını ve de bayağı hazırlanmışsın. bu hoş, emek vermişsin. bana veri ve bilgilerini de sunmuşsun. lakin çok vasatsın. Sen hoşsun yine de. Seni sevdim. Bu çabayla bir gün iyi bir yorumcu olacağına inancım tam. Başarı dileklerimle..

 18. Kanka 08 Aralık 2013 - 18:38

  öncelikle ben flimleri izlerlen flimin özetini okurum sonra yorumları tek tek okurum eyer herkesın berbat dedıgı bir flim ise izlemem eyer kararsız kalınmış bir kişi beraber bir kişi tafsiye etmişse özetini tekrar okurum eyer saçma diyosan yorum kısmı kaldırılsın ama bence saçma olan yorumların olmamasıdır

 19. semih 28 Mart 2014 - 19:36

  insan neden hep yazlızlığa mahkum oluyor

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat