Mandalinalar Full izle

  IMDB Puanı
:
8.9
  Vizyon Tarihi
:
2013 - Estonya
  Tür
:
Dram, Savaş
  Süre
:
87 Dakika
  Dil
:
Türkçe Altyazı
  Oyuncular
:
Giorgi Nakashidze, Elmo Nüganen, Raivo Trass
  Yönetmen
:
Zaza Urushadze
  Etiketler
:
, , , , , ,

Abhazya’da savaşın hüküm sürdüğü 1990’lı yıllarda Estonyalı bir adam olan Ivo, tek sermayesi olan mandalinaları hasat etmek için gecikmiştir. Kendi kafasına göre bir düzen tutturmuş olan Ivo savaştan uzak kalabilmek için elinden geleni yapmıştır. Bir gün dehşet verici ve kanlı çatışmalar kapısına kadar gelir ve yaralı birini kurtarmak zorundadır. IMDB den 8.9 puan alan filmi kesinlikle izlemelisiniz.. !!! Mandalinalar Full izle.. İyi seyirler dileriz. 


Film Hakında Yorumlar
9 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. peace 03 Şubat 2014 - 22:06

  filmin güzel olması için büyük bütçelere ihtiyaç duyulmayacağını gösteren çok ama çok güzel bir örnek

 2. G. Cini 04 Şubat 2014 - 12:12

  Izlenmeye deger isledigi konu itibariyle insanliga guzel mesajlar veren kaliteli bir eser.

 3. malcom 04 Şubat 2014 - 23:31

  harika duygular hissedişler bazen aklın ötesine geçmeli

 4. queen 06 Şubat 2014 - 1:22

  çok dokunaklı bir film. bu filmi izlerken insanlığın ve insan sevgisinin savaşın kinin ve nefretin önüne geçebildiğini görebilirsiniz.

 5. lazo 06 Şubat 2014 - 21:38

  savaslarin ve kanin adaletsizligin oldugu bu dunyada ve bu duzende boylesine saf ve derin duygulari olan ve unutulmus olan insan sevgimizin ve saygimizin yeniden kazandirmasi icin bu ve buna benzer filmleri görmek acikcasi beni cok ama cok memnun etti emegi gecen herkese sonsuz tesekkurler …

 6. Mustafa AKAL 17 Şubat 2014 - 2:33

  gerçekten çok anlamlı bir film

 7. gül 20 Şubat 2014 - 20:09

  ımdb sini kesinlikle hak etmiş bir film, müziğiyle, senaryosuyla çok güzel ve savaşın anlamsızlığı üzerine güzel bir film, teşekkürler admin

 8. sazköy 02 Mart 2014 - 20:29

  Film Abhazya’nın bağımsızlık savaşı sırasında yaralı iki askeri anlatıyor. Abhazya Sovyetler dağılınca diğer ülkeler gibi bağımsız girdiği Sovyet meclisinden bağımsız çıkmak istedi. Ama Gürcistan kendine layık gördüğü özgürlüğü abhazlar’a fazla gördü ve tanımadı. Abhazyayı işgal etmek istedi ,gördüğünüz gibi Abhazya’ya o günlerde sadece çeçenler değil Adigey özerk cumhuriyetinden, Kabartaybalkar özerk cumhurityetinden, ve Nogay’lardan tüm Kafkas halklarından destek geliyordu. Film savaşı eleştirmesine eleştirmiş güzelde yapmış. Ama seçtiği zaman diliminde ki savaşın sebebini de aktarsa, Salt savaş karşıtlığı yapılacak ise tarihi gerçekliklerin üzerinde etki edecek görüntüler vermekten kaçınılmalı. Şavaş tüm insanlık adına bir cinayet. Film deki yaralı Gürcü asker , Çeçen askere burası Gürcistan sen tarih bilmiyorsun diyor. Belli ki kendisi de Gürcistan resmi tarihini dünyaya propoganda yapmaya çalışmış. Savaş karşıtı filimin içinde, tarih vermeksizin tarih çarpıtmış. Tekrar fi,lmi sunan sitelere gelelim filmin konusunu girdiğim tüm sitelerde yalan yanlış aktarmışlar. Filmin letonyayla ilgisi yok. Yaralı askerleri Abhazya daki Letonya kökenli iki çiftçi bakıyor. Onlarda Abhazya-Gürcistan savaşı sebebiyle Letonyaya dönüp dönmeme arasında kalmışlar. İkinci yanlış açıklama Film Gürcistan ile Çeçenistan arasında da geçmiyor. Yaralı Çeçen Abhazlara destek için gelmiş. Çeçenistan ile Gürcistan savaşı olmadı. diğer yanlış savaş Gürcistan ile Rusya arasında da da olmamaktadır. Ruslar savaşın sonunda yani, Abhaz milisleri ,Gürcü militerleri abhazyadan çıkarınca tampon bölge kurmak için sınıra yerleşmiştir. Bir film içinde bu kadar yanlış yapılabildiğine inanmak çok zor. Ya gerçekten bilip bilmeden atıp tutmayı seviyoruz. Yada taraflı şekilde abhazyayı yok saymak için saçmalıyoruz. Film savaşı lanetlemek için gerçekten etkileyici sahnelerle dolu. Sırf bu yüzden izlenilmelidir. En iyi savaş karşıtı filmler savaş filmleridir. İyi seyirler.

 9. dalgalıdeniz ahmet özalp 07 Mart 2014 - 22:10

  10 savaş 20 aksiyon filmine bedel
  izlenmesi gereken bir film zaman kaybı gibi düşünceleri asla kabul etmiyorum
  savaşı lanetlemek için izleyin derim

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat