Pope Joan izle


851 yılında Papalık a yükselen İngiliz Joan’ın hayatını konu alan Pope Joan, attan düştükten sonra gizli sevgilisinden olan çocuğunu doğurmak zorunda kalır, bu doğumdan sonra kadın olduğu anlaşılan Joan nın taşlanarak öldürüldüğüne inanılır. Papa Joan’nın trajik hikayesini anlatan film Vatikan’ın tepkisine rağmen büyük ilgi çekiyor.

IMDB Puanı: 6.5
Yapım: 2009 – Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Süre: 149 dakika
Yönetmen: Sönke Wortmann
Oyuncular:
David Wenham, John Goodman, Johanna Wokalek, Iain Glen, Anatole Taubman
Görüntü Y.: Tom Fährmann
Senaryo: Donna Woolfolk Cross

 

FİLMİ İZLE

evrenselfilmler.org Part-1

evrenselfilmler.org Part-2

evrenselfilmler.org Part-3

evrenselfilmler.org Part-4

evrenselfilmler.org Part-5

evrenselfilmler.org Part-6

evrenselfilmler.org Part-7

Film Hakında Yorumlar
11 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

 1. zaza 06 Haziran 2012 - 23:08

  Admin Twitvid sanırım yüklenmemiş açamadım bir zahmet bakarmısın rica etsem :(

 2. admin 07 Haziran 2012 - 0:12

  twitvid linki yenilendi

 3. zaza 07 Haziran 2012 - 0:48

  Adminim çok çok teşekkür ediyorum emeklerine sağlık Allah razı olsun :)

 4. MyRoka 07 Haziran 2012 - 3:57

  851 yılında papalık varmıymış roma romamıymış bunları bilmiyorum ama film çok güzeldi kısa bir bölümde çeviri yapmamışlar oraları anlayamadım ama seyredilmesi gereken bir film baglı oldukları dine körü körüne tapnmıyolar özeleştiri yapmışlar güzel siteye tşkrler

 5. hd7850oc 07 Haziran 2012 - 8:34

  ne papa sı ya arkadaşim ne işimiz var papayla puro paganda yapıyorlar

 6. zaza 07 Haziran 2012 - 14:44

  MyRoka Sana katılıyorum yaklaşık 10 dakikalık bölümü orjinal dildi.Joan’ın babası ile kilisede karşılaşması sırasında geçen diyalog neydi çok merak ettim açıkças.Sanırım engele dublajda takılmış…
  Çok güzel bir filmdi kim ne derse desin….İzleyin, kilise ve vatikanda neler dönermiş; görün…Vatigan’ın aağa kalklmasının nedeni bu film için kadın papa’nın olup olmaması rivayetinin yalan olması değil: vatiganda dönen dolapların ortaya çıkmasıdır onları rahatsız eden…
  Birde islam dinine laf söylerler filmde izlediklerim karşısında şoka girdim.Bizim tarihimizde kadın bu kadar aşağlanmamış,dinimizde kadın dışlanmamıştır.
  Hırıstiyanlara göre kadını Allah köle olarak hizmet etmesi için yaratmıştır,okuma yazma öğrenmesi günahtır eline kiitap alan kadının cezasıda kırbaçtır,dahada ilerisi taşlanarak öldürülmesidir.
  Kitabın yazarını tebrik ederim bu kadar herşeyi açıkça yazması ve kitabıda senaryoya aktaranın cesaretide takdire şayandır.
  Katedral’e giden joan psikpasın yanına değil psikpatın yanın gitmiş gibi oldu içkili kadınlarla alem yapanları görünce işte dedim hıristiyanlık bu kadardır…

  Kısacası izlemenizi tavsiye derim…

  Admin emeklerin dert görmesin izlemek istediğim bir filmdi sayende izledim :)

 7. Ali Veli 07 Haziran 2012 - 15:43

  Bu tip filmleri seviyorsanız size The Borgias adlı diziyi öneririm kurgusu ve yaşanan olaylar bakımından hoşunuza gidecektir.

 8. Serkan 07 Haziran 2012 - 19:48

  Dünyalı’yı da izlemenizi tavsiye ederim..

 9. katade 08 Haziran 2012 - 10:17

  tarihçi ali bardakçı ”Vatikan’da yapılacak olan seçimler ve merasimler sırasında sessiz sadasız uygulanacak ve çok büyük bir ihtimalle sözü hiç edilmeyecek olan bir başka ayrıntı var: Kardinallerin en yaşlısının, yeni seçilecek olan Papa’nın -ayıptır söylemesi- testislerini muayene ettikten sonra Latince ‘Duo testis bene benedata!’ yani ‘İki adet testisi var, uygundur!’ diye müjde verip yeni ruhani liderin ‘erkekliğini’ dünyaya ilân edecek olması…”
  Bu biraz fazla garip görünen muayenenin sebebi, yaşını başını almış kardinallerin Papa’nın bir tarafını merak etmeleri değil. Papalık tahtına oturan kişinin ‘erkekliğinden’ emin olmaya mecbur bulunmaları. Bu mecburiyet, taaa 11 asır öncesinden kaynaklanıyor. Muayenenin gerisinde, 853 yılında Joan adında bir kadını erkek zannederek ‘Sekicinci John’ unvanıyla Papa yapan ve kadın Papa’nın âyinin ortasında doğuruvermesiyle allak bullak olan Vatikan’ın aynı hataya bir daha düşmeme ve Papa’nın cinsiyeti konusunda kendisini garantiye alma arzusu var.”
  Bu yazıyı ilk okuduğum yıllarda çok şaşırmıştım. bir kadın nasıl erkek sanıla bilir diye. bu film izlemem iyi oldu.
  film mükemmel olmamakla beraber tarihe ışık tutacak bir yapıt. izlene bilir.

 10. burak çetin 08 Haziran 2012 - 17:09

  bir gerçek var adamlar dınlerı ıcın her seyı yapıor ama (sıyaset olsun dıye demıorum yemınle)bızımkıler turbanı yobazlık göruyorlar allahım imanımıza sahıp cıksın.. eşheduenlaılahe ıllellah ve esheduennemuhammeden abduhu ve resulu dıyen herkesı hıdayete getırsın ınsallah..

 11. admin 13 Mart 2013 - 4:05

  Pope Joan linkler yenilendi

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat