Salak ile Avanak 2 – Efsane ikili geri dönüyor izle

  IMDB Puanı
:
Çok yakında
  Vizyon Tarihi
:
21 Kasım 2014
  Tür
:
Komedi
  Süre
:
Belirsiz
  Dil
:
Türkçe Dublaj
  Oyuncular
:
Jim Carrey, Jennifer Lawrence, Jeff Daniels, Laurie Holden, Rachel Melvin
  Yönetmen
:
Bobby Farrelly, Peter Farrelly
  Etiketler
:
, ,

Jim Carrey, Jeff Daniels ve Lauren Holly’nin başrollerini paylaştığı, 1994’te ilk filmi çekilen Salak ile Avanak absürd komedi film kategorisinde oldukça ses getirmişti.

Özellikle mimikleri ve kendine has oyunculuğuyla bilinen 1962 doğumlu Amerikalı ünlü oyuncu Jim Carrey, Ace Ventura (1994) filmi ile çıkış yapıp Salak ile Avanak (Dumb & Dumber-1994) ile ününü pekiştirmiştir. Girdiği her film projesinin altından başarıyla kalkan, komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Jim Carrey, 1995- MTV Film Ödülleri’nde Salak ile Avanak ile en iyi komedi performansı ve en iyi öpüşme ödüllerini almıştır. Komedi üstadı, başarılı oyuncu Jim Carrey oynadığı birçok filmde farklı dallarda onlarca ödül almıştır.

Salak ile Avanak’ta başrolü paylaşan Jeff Daniels, yani gerçek adıyla Jeffery Warren 1955 Amerika doğumludur. Jeff Daniels’ın oynadığı bazı filmler; The Purple Rose of Cairo (Kahire’nin Mor Gülü-1985), Terms of Endearment (Sevgi Sözcükleri-1983), The Hours (Saatler-2008)’ dir.

Emmy ödüllü Jeff Daniels, oyunculuğunun yanısıra müzisyen ve söz yazarıdır. 2009 yılında Vahşet Tanrısı adlı filmde rol alan oyuncu, aynı yıl Tony Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu olarak aday gösterilmiştir.

Her iki filmde de yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen Bobby Farrelly ve Peter Farrelly kardeşler, daha önce de Me, Myself and Irene (Ben, Kendim ve Sevgilim), Fever Pitch (Aşk Kupası), The Three Stooges (Üç Ahbap Çavuş) gibi filmlere de birlikte imza atmışlardır.

Yolda buldukları bir çantayı sahibine ulaştırmak için çıktıkları yolda başlarına gelmeyen kalmayan iki arkadaşın ellerini attıkları her işi ellerine yüzlerine bulaştırmasını anlatan film, IMDB’den 7.3 gibi başarılı bir puan almıştır.

Aradan 20 yıl geçtikten sonra yine Jim Carrey ve Jeff Daniels’ın oyunculuğunu üstlendiği filmin ikincisi 21 Kasım 2014 tarihinde beyaz perdede gösterime giriyor.

Salak ile Avanak 2’de Jim Carrey ve Jeff Daniels’a  Laurie Holden eşlik ediyor.
 

Jeff Daniels’ın uzun yıllardır görmediği çocuğunun peşine düşmesiyle başlayan serüvenlerini konu alan ikinci film aradan yıllar geçmesine rağmen çok ses getireceğe benziyor! Fillm 21 Kasım 2014 te vizyona girecek ve sonrasında EvrenselFilm farkıyla siz değerli takipçilerimize filmi izlemeniz için hazırlayacağız :)


Film Hakında Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazın
kapat