Yarım Kalan Mucize Tek part izle

  IMDB Puanı
:
4.0
  Vizyon Tarihi
:
2013 - Türkiye
  Tür
:
Dram
  Süre
:
90 Dakika
  Dil
:
Türkçe
  Oyuncular
:
Nihan Belgin, Umut Beskirma, Yetkin Dikinciler
  Yönetmen
:
Biket Ilhan
  Etiketler
:
, , , , , ,

Sefalet ve açlığın üst seviyelere çıktığı 2. dünya savaşı sıralarında yaşadıklarının bilincinde olmayan Nahide kendinden yaşça büyük bir toprak ağasıyla evlendirilmek istenmektedir.. Bu olay Nahide’nin zihninde çok büyük yaralar açar… Kaderini biraz olsun değiştirmek için okumak isteyen Nahidenin önünde büyük engeller bulunmaktadır ve o çok kararlı birisidir. Erkek kılığına girerek köyünden kaçar ve okula gitme azmini gördüğünüzde herşey için bir umut olduğuna sizde inanacaksınız… 90 Dakika boyunca başından ayrılmak istemeyeceğiniz filmin başrollerinde Nihan Belgin, Umut Beskirma, Yetkin Dikinciler yer almakta ve yönetmenliğini Biket Ilhan yapmıştır. Oylama sonunda 4.0/10 IMDB puanına sahip olan Yarım Kalan Mucize – yerli filmi 2013 – Türkiye yapımıdır. Yarım Kalan Mucize filmini donmadan ve takılmadan izleyebilir ve partlı sistem olarak seyredebilirsiniz. Hızlı film siteniz EvrenselFilm iyi seyirler sunar.


Film Hakında Yorumlar
3 Yorum yapıldı. Siz de yorumunuz yazın!

  1. yakilo 17 Haziran 2014 - 17:55

    topragın cocukları ıle nerede ıse aynı konu ele alınmıs gzl fılm paylası cın tsklr…

  2. zafer 17 Haziran 2014 - 19:57

    klasik bir elitist zihniyet ürünü bir film.Anadolu’nun insanı yaşamayı bilmediği gibi okumayı ve okutmayı da bilmez. Kendisi gibi düşünecek ve yaşayacak kızları modernitenin dişi süvarileri olarak görevlendirecek ve beklenen devrime adım adım yaklaşılacaktı.Oysa ki köy enstitülerini ilk defa CHP kapatacaktı. Halka tepeden bakanların halkı dizayn için çektikleri alelade senaryolardan birisiyle karşı karşıyayız. Vaktinize yazık.

  3. selka 17 Haziran 2014 - 23:36

    2.Dünya savaşı zamanı;yoksulluk,cehalet ve savaş tehdidi altında bu zor şartları daha da zor yaşayan kızların çocuk yaşda kısmen varlıklı-yaşlı 2 veya 3 karılı birisine kuma olarak verilmek yerine okumayı seçerek, bunu başarabilmiş o dönemin kızlarından birinin hikayesi.Anafikir çokgüzel ve daha çok işlenmesi gereken konular bunlar.Amatörce bir çalışma gibi dursa da o zamanın şartlarını bilmek isteyenlere tavsiye ederim.Köy enstitüleri 1954, Menderes zamanında kapatıldı.CHP değil.Lütfen izleyin.

Film Hakkındaki Yorumunuz Filme Yorum Yazınkapat